صفحه نخست » کشاورزی » کتاب جامع آموزش کشاورزی از سیر تا پیاز

کتاب جامع آموزش کشاورزی از سیر تا پیاز

کتاب جامع آموزش کشاورزی از سیر تا پیاز

وضعیت: در حال فروش

وضعیت گارانتی: دارد

فرمت فایل: PDF

حجم فایل: 25.8 MB

تعداد صفحات: 200

»خریدار گرامی لینک دریافت فایل پس از پرداخت آنلاین، نمایش داده خواهد شد. در صورت نیاز راهنمای خرید را مطالعه فرمایید

 

در این کتاب جامع و کامل همان طور که در عنوان آن ذکر شده، از سیر تا پیاز موضوعات مرتبط با کشاورزی بیان شده است تا نیاز شما به اطلاعات عمومی راجع به کشاورزی رفع کند. فهرست مطالب کتاب شما را از جزییات بیشتر این کتاب مطلع می سازد.

نسل های گذشته باغبانی را به منظور تامین نیازها و بقا خود انجام می دادند و راه دیگری هم نداشتند. صبح های زود از هر سویی آواز خروس به گوش می رسید. زیرا تقریبا هر کس محلی برای نگهداری مرغ و خروس داشت. بچه ها در بازگشت از مدرسه یک بغل علف و سبزه برای خرگوش های خود می چیدند. باغ ها و باغچه ها بسیار پر ثمر بودند و از کود حیوانی برای باغچه ها استفاده می کردند و این باغچه ها به اندازه ای محصول می دادند که حیرت انگیز بود.

در آن زمان به فکر هیچ روستایی نمی رسید که سبزی خریداری کند زیرا هیچ نیازی به انجام این کار نبود. کم کم روستاییان مجبور شدند برای ادامه زندگی و تهیه مایحتاج خود به شهرها مهاجرت کنند و باغچه ها و باغ های سبز هم متروک ماندند. در شهر نقش باغچه ها هم تغییر کرده و مبذل به نشانه هایی از زندگی شهری و رقابت همسایگی شدند.

اما امروزه دوباره کف ترازو به این طرف پایین آمده و به همان نسبت که مواد غذایی مانند بقیه چیزها بیش از پیش گران می شود تمایل به کاشتن در باغچه برای پاسخ به نیازهای خود دوباره نمایان گشته است.

انسان ها در می یابند تا به وسیله کاشتن در باغچه و باغ می توان مقتصدانه زیست و میوه ها و سبزی های تازه هم نه تنها طعم بهتری خواهند داشت بلکه برای سلامتی هم بسیار مفید خواهند بود.

 

فهرست مطالب

بخش اول) قسمت های قابل مصرف گیاهان: ریشه ها، ساقه ها، برگ ها، دانه ها، گل ها، میوه ها

بخش دوم) باغچه در تمام سال: زمستان، بهار، تابستان، پاییز

بخش سوم) منظم کردن باغچه سبزی کاری، سر وسامان دادن به باغچه

بخش چهارم) رسیدگی به زمین، تکثیر گیاهان، مراقبت از کشت، بیماری ها و پارازیت ها، برداشت محصول و نگهداری، روش کاشتن در خاک نرم

بخش پنجم) طرز کاشتن سبزی ها

بخش ششم) طرز کاشتن میوه ها

بخش هفتم) کاشتن سبزی های معطر

بخش هشتم) پرورش گیاهان و سبزی ها در گلخانه

بخش نهم) متفرقه

پکیج آموزشی پرورش مرکبات پکیج آموزشی پرورش شترمرغ پکیج آموزشی پرورش سیب پکیج آموزشی پرورش انگور پکیج آموزشی زراعت برنج پکیج آموزشی پرورش مرغ پکیج آموزشی زراعت گندم و جو پکیج آموزشی پرورش زنبور عسل پکیج آموزش گاوداری (سنتی و صنعتی) پکیج آموزشی زراعت پنبه پکیج آموزشی زراعت چغندرقند پکیج آموزشی زراعت سیب زمینی پکیج آموزشی پرورش زیتون پکیج آموزشی پرورش خرما پکیج آموزشی پرورش انار پکیج آموزشی زراعت ذرت پکیج آموزشی پرورش گردو پکیج آموزشی پرورش گوسفند و بز پکیج آموزشی زراعت زعفران پکیج آموزش آبیاری در کشاورزی پکیج آموزشی پرورش خیار پکیج آموزشی پرورش انبه پکیج آموزشی پرورش پسته پکیج آموزشی پرورش ماهی قزل آلا پکیج آموزش باغداری پکیج آموزشی ماشین آلات و ادوات کشاورزی پکیج آموزشی پرورش آلوئه ورا پکیج آموزشی پرورش نخود پکیج آموزشی پرورش گوجه فرنگی پکیج آموزشی پرورش گلابی پکیج آموزشی پرورش بادام پکیج آموزشی پرورش میگو پکیج جامع آموزش گلخانه داری پکیج آموزشی زراعت کلزا پکیج آموزشی زراعت پیاز پکیج آموزشی زراعت لوبیا پکیج آموزشی صنوبر کاری پکیج آموزشی زراعت چای پکیج آموزشی کودهای کشاورزی پکیج آموزشی زراعت آفتابگردان پکیج آموزشی راه اندازی آکواریوم و نگهداری ماهیان زینتی پکیج آموزشی پرورش آلو پکیج آموزشی فرآوری محصولات کشاورزی و دامی پکیج آموزشی کشت ارزن پکیج آموزشی پرورش اسب