صفحه نخست » کشاورزی » کتاب آموزشی گردو و گردو کاری

کتاب آموزشی گردو و گردو کاری

کتاب آموزشی گردو و گردو کاری

وضعیت: در حال فروش

وضعیت گارانتی: دارد

فرمت فایل: PDF

حجم فایل: 2.56 MB

تعداد صفحات: 25

ناشر: جهاد کشاورزی

»خریدار گرامی لینک دریافت فایل پس از پرداخت آنلاین، نمایش داده خواهد شد. در صورت نیاز راهنمای خرید را مطالعه فرمایید

 

گردو، درختی با ارزش است که در بسیاری از قسمت های جهان به شکل طبیعی می روید. در بسیاری از منطقه های کشورمان می توان آن را کاشت و پرورش داد. گردو، درختی است که از چوب و میوه آن می توان استفاده کرد. نام های محلی گرو، آغوز و جوز است. چوب گردو از بهترین و خوش نقش ترین چوب ها به حساب می آید. از آن در صنعت چوب به عنوان روکش، نما سازی، مبلمان و… استفاده می کنند.

مغز گردو، ارزش غذایی زیادی دارد و طرفداران آن هم زیاد است. به همین دلیل این گونه درختی را برای به وجود آورد باغ گردو و تولید مغز گردو می کارند. به طور معمول، این باغ ها تولید خوبی دارند. در بعضی از گونه های گردو، هر درخت بین پنج هزار تا هفت هزار گردو در یک سال می دهد.

اگر در هر درخت در سال حدود سه هزار عدد گردو تولید کند و قیمت هر گردو را صد ریال در نظر بگیریم، سود هر درخت حدود سیصد هزار ریال در سال می شود. با کاشتن صد اصله درخت در هر هکتار، در آمدی حدود سی میلیون ریال در سال به دست می آوریم. این در آمد، جدا از سودی است که از فروش چوب درخت به دست می آید. اگر گردو از روش پیوند یا غیر جنسی زیاد شود، از چهار سالگی محصول می دهد. در حالتی که به روش بذر با کاشته شود، از سن هفت سالگی محصول خواهد داد.

 کتاب آموزشی گردو و گردو کاری

اهداف این کتاب آموزشی

با خصوصیات درخت گردو آشنا می شوید.

با روش های تهیه نهال در نهالستان گردو آشنا می شوید.

از ویژگی های یک نهال خوب آگاهی پیدا می کنید.

با چگونگی انتقال نهال گردو به زمین اصلی آشنا می شوید.

با چگونگی هرس درخت گردو آشنا می شوید.

 

فهرست کتاب آموزشی

ویژگی های درخت گردو

ویژگی ساقه

ویژگی ریشه

ویژگی گل

ویژگی میوه

انواع گردو در ایران

کاشتن بذر گردو در زمین اصلی

عیب های روش کاشت بذر در زمین اصلی

کاشتن بذر در نهالستان

کندن نهال از نهالستان

چند نکته درباره کاشت بذر

ویژگی های یک نهال مناسب برای کاشت

کاشتن نهال در زمین اصلی

مراقبت های پس از کاشت

هرس

 

پکیج آموزشی پرورش مرکبات پکیج آموزشی پرورش شترمرغ پکیج آموزشی پرورش سیب پکیج آموزشی پرورش انگور پکیج آموزشی زراعت برنج پکیج آموزشی پرورش مرغ پکیج آموزشی زراعت گندم و جو پکیج آموزشی پرورش زنبور عسل پکیج آموزش گاوداری (سنتی و صنعتی) پکیج آموزشی زراعت پنبه پکیج آموزشی زراعت چغندرقند پکیج آموزشی زراعت سیب زمینی پکیج آموزشی پرورش زیتون پکیج آموزشی پرورش خرما پکیج آموزشی پرورش انار پکیج آموزشی زراعت ذرت پکیج آموزشی پرورش گردو پکیج آموزشی پرورش گوسفند و بز پکیج آموزشی زراعت زعفران پکیج آموزش آبیاری در کشاورزی پکیج آموزشی پرورش خیار پکیج آموزشی پرورش انبه پکیج آموزشی پرورش پسته پکیج آموزشی پرورش ماهی قزل آلا پکیج آموزش باغداری پکیج آموزشی ماشین آلات و ادوات کشاورزی پکیج آموزشی پرورش آلوئه ورا پکیج آموزشی پرورش نخود پکیج آموزشی پرورش گوجه فرنگی پکیج آموزشی پرورش گلابی پکیج آموزشی پرورش بادام پکیج آموزشی پرورش میگو پکیج جامع آموزش گلخانه داری پکیج آموزشی زراعت کلزا پکیج آموزشی زراعت پیاز پکیج آموزشی زراعت لوبیا پکیج آموزشی صنوبر کاری پکیج آموزشی زراعت چای پکیج آموزشی کودهای کشاورزی پکیج آموزشی زراعت آفتابگردان پکیج آموزشی راه اندازی آکواریوم و نگهداری ماهیان زینتی پکیج آموزشی پرورش آلو پکیج آموزشی فرآوری محصولات کشاورزی و دامی پکیج آموزشی کشت ارزن پکیج آموزشی پرورش اسب