صفحه نخست » دام و طیور » کتاب آموزشی پرورش اردک، غاز و بوقلمون
موتورسوار حرفه ای ( راهنمای جامع آموزشی موتورسیکلت ) دانشنامه مرغداری | آموزش تکثیر و پرورش مرغ بومی و صنعتی در موبایل

کتاب آموزشی پرورش اردک، غاز و بوقلمون

کتاب آموزشی پرورش اردک، غاز و بوقلمون

وضعیت: در حال فروش

وضعیت گارانتی: دارد

فرمت فایل: PDF

حجم فایل: 2.77 MB

تعداد صفحات: 22

ناشر: جهاد کشاورزی

»خریدار گرامی لینک دریافت فایل پس از پرداخت آنلاین، نمایش داده خواهد شد. در صورت نیاز راهنمای خرید را مطالعه فرمایید

 

از قدیم پرورش طیور بومی در روستا های ایران رایج بوده است. هر خانواده روستایی با پرورش و نگهداری تعدادی مرغ و خروس، اردک و غاز، بوقلمون و غیره، گوشت و تخم مرغ خانواده را فراهم می کرد. به علاوه، اضافه آن را به شهر ها می برد و به درآمد های خانوار از این راه کمک می کرد. تولیدات طیور بومی در مقایسه با طیور صنعتی کمتر است. اما برای پرورش طیور بومی هزینه زیادی صرف نمی شود. به علاوه، مقاومت طیور بومی نسبت به طیور صنعتی بیشتر است، بنابراین نگهداری آن ها در روستا با صرفه است. به این ترتیب، داشتن اطلاعاتی درباره چگونگی پرورش و نگهداری طیور بومی در روستا و جلوگیری از مرگ و میر آن ها بسیار ضروری به نظر می رسد.

در این کتاب آموزشی روش های پرورش اردک، غاز و بوقلمون و چگونگی مراقبت، تغذیه و جوجه کشی آن ها را شرح داده ایم. امیدواریم شما زنان و دختران و دیگر روستاییان با مطالعه این کتاب آموزشی بر تجربه های خود در پرورش ماکیان، به خصوص اردک، غاز و بوقلمون اضافه کنید. با این کار همراه زیاد شدن تولیدات این پرندگان، بر درآمد های خود نیز اضافه می کنید.

کتاب آموزشی پرورش اردک، غاز و بوقلمون

فهرست کتاب آموزشی

پرورش اردک و غاز

تقسیم بندی اردک و غاز بومی

نژاد های خارجی اردک در ایران

پرورش اردک و ماهی

تغذیه اردک و غاز

جوجه کشی اردک و غاز

چگونگی نور، حرارت و بهداشت آشیانه

پرورش بوقلمون

نژاد های بوقلمون

وضع محیط برای پرورش بوقلمون

تغذیه بوقلمون ها

جوجه کشی بوقلمون

بیماری بوقلمون

 

دانشنامه گلخانه داری | اپلیکیشن اندروید آموزش احداث تا مدیریت گلخانه دانشنامه مرغداری | اپلیکیشن اندروید آموزش پرورش انواع مرغ دانشنامه پرورش جلبک | اپلیکیشن اندروید آموزش زراعت تا مصرف دانشنامه پرورش گوسفند و بز | اپلیکیشن اندروید گوسفندداری دانشنامه سگ | اپلیکیشن اندروید آموزش نگهداری و تربیت سگ اپلیکیشن دانشنامه آموزش گاوداری مکانیک موتورسیکلت | اپلیکیشن اندروید آموزش تعمیر موتورسیکلت اپلیکیشن اندروید راهنمای عملی ساخت ساز سنتور