صفحه نخست » کشاورزی » کتاب آموزشی اصول پرورش کرم ابریشم

کتاب آموزشی اصول پرورش کرم ابریشم

کتاب آموزشی اصول پرورش کرم ابریشم

وضعیت: در حال فروش

وضعیت گارانتی: دارد

فرمت فایل: PDF

حجم فایل: 2.60 MB

تعداد صفحات: 18

ناشر: جهاد کشاورزی

»خریدار گرامی لینک دریافت فایل پس از پرداخت آنلاین، نمایش داده خواهد شد. در صورت نیاز راهنمای خرید را مطالعه فرمایید

 

کتاب آموزشی اصول پرورش کرم ابریشم

کرم ابریشم از زمان های قدیم در مشرق زمین، در مغرب و شرق آسیا در روی درختان توت به طور وحشی زندگی می کرد و از برگ در ختان توت تغذیه می نمود. آنچه مسلم است این حشره اولین بار در چین اهلی شده است. سپس از چین به کره و ژاپن برده شد و به دنبال آن به هند و شوروی سابق راه یافت. اصولا نوغانداری یک فعالیت روستایی می باشد که با حمایت دولت توسعه یافته است. فرش های ابریشمی ترکیه بسیار گرانبها بوده و منبع ارزی مناسبی برای این کشور می باشد. در ایران شکوفایی صنعت ابریشم از دوران ساسانیان شروع و در دوره صفویه به اوج خود رسیده است. در حال حاضر در ایران سه کارخانه ابریشم کشی وجود دارد. در خصوص ویژگی های اقتصادی صنعت نوغانداری قابل ذکر است که سرمایه گذاری در این رشته در مقایسه با پاره ای از فعالیت های تولیدی کمتر بوده و زمان بازگشت سرمایه این رشته بسیار کوتاه است و کشت و کار توت در غالب خاک ها و با کیفیت مختلف توپوگرافی و شرایط فنی متفاوت، امکان پذیر است. این فعالیت امکانات تامین مواد اولیه برخی از صنایع نساجی، قالی بافی پزشکی، نظامی و مخابراتی را فراهم می سازد.

از نظر اجتماعی پرورش کرم ابریشم علاوه بر ایجاد امکان استفاده از تمامی نیرو های فعال، امکان به کارگیری بخش غیر فعال جامعه روستایی، زنان، کودکان و سالخوردگان را که توان کار های کشاورزی را ندارند فراهم ساخته و حرفه ای است کارگر طلب و اشتغال زا. از طرفی این حرفه با فراهم ساختن منبع درآمد اضافی برای روستاییان از مهاجرت آن ها به شهر جلوگیری می نماید.

کتاب آموزشی اصول پرورش کرم ابریشم

فهرست کتاب آموزشی

 • اصول پرورش کرم ابریشم
 • دلایل اهمیت کرم ابریشم
 • کرم بالغ
 • کرم جوان
 • خواب کرم
 • تغذیه کرم ابریشم
 • بهداشت و ضدعفونی مکان پرورش
 • از چه محلول هایی برای ضدعفونی می توان استفاده کرد
 • بیماری های رایج در نوغانداری و روش کنترل ان ها
 • راه های شیوع بیماری
 • نشانه های بیماری
پکیج آموزشی پرورش مرکبات پکیج آموزشی پرورش شترمرغ پکیج آموزشی پرورش سیب پکیج آموزشی پرورش انگور پکیج آموزشی زراعت برنج پکیج آموزشی پرورش مرغ پکیج آموزشی زراعت گندم و جو پکیج آموزشی پرورش زنبور عسل پکیج آموزش گاوداری (سنتی و صنعتی) پکیج آموزشی زراعت پنبه پکیج آموزشی زراعت چغندرقند پکیج آموزشی زراعت سیب زمینی پکیج آموزشی پرورش زیتون پکیج آموزشی پرورش خرما پکیج آموزشی پرورش انار پکیج آموزشی زراعت ذرت پکیج آموزشی پرورش گردو پکیج آموزشی پرورش گوسفند و بز پکیج آموزشی زراعت زعفران پکیج آموزش آبیاری در کشاورزی پکیج آموزشی پرورش خیار پکیج آموزشی پرورش انبه پکیج آموزشی پرورش پسته پکیج آموزشی پرورش ماهی قزل آلا پکیج آموزش باغداری پکیج آموزشی ماشین آلات و ادوات کشاورزی پکیج آموزشی پرورش آلوئه ورا پکیج آموزشی پرورش نخود پکیج آموزشی پرورش گوجه فرنگی پکیج آموزشی پرورش گلابی پکیج آموزشی پرورش بادام پکیج آموزشی پرورش میگو پکیج جامع آموزش گلخانه داری پکیج آموزشی زراعت کلزا پکیج آموزشی زراعت پیاز پکیج آموزشی زراعت لوبیا پکیج آموزشی صنوبر کاری پکیج آموزشی زراعت چای پکیج آموزشی کودهای کشاورزی پکیج آموزشی زراعت آفتابگردان پکیج آموزشی راه اندازی آکواریوم و نگهداری ماهیان زینتی پکیج آموزشی پرورش آلو پکیج آموزشی فرآوری محصولات کشاورزی و دامی پکیج آموزشی کشت ارزن پکیج آموزشی پرورش اسب