صفحه نخست » مقالات » مقاله گل و گیاه » آشنایی با گل آپارتمانی آناناس

آشنایی با گل آپارتمانی آناناس

آشنایی با گل آپارتمانی آناناس

آناناس ( Ananas ) متعلق به خانواده آناناس است. اگرچه گیاه گلخانه ای می باشد ولی گاهی درون ساختمان و آپارتمان نیز نگهداری می شود به شرط آن که در جای گرم و در نور کافی قرار داده شود. چند گونه از آن ها در خاک رشد نموده و تولید میوه می نمایند از جمله گونه A. comosus که به آناناس تجاری معروف است.

گیاهان برای داشتن برگ های زینتی با نوارهای سبز و خاکستری و یا سفید مورد توجه می باشند. برگ های گراس مانند به صورت تجمع و فشرده در پایین ایجاد می شوند.

خاک بایستی مورد توجه باشد که از مخلوطی از دو قسمت لوم فیبری، یک قسمت پیت و یا خاک برگ پوسیده و یک قسمت شن ساخته شود. آبیاری بایستی منظم و کافی باشد لیکن تا آبیاری بعدی بایستی اجازه داده شود خاک خشک شود. گیاه بایستی در هوای گرم و نور کافی قرار داده شود و هر سال هنگام گل و میوه در ابتداری بهار گلدان و خاک آن تعویض شود.

بهترین راه تکثیر جدا نمودن جوانه ها از اطراف گیاه است. جوانه ای را هم که بالای میوه به صورت رویشی باقی مانده نیز می توان جدا نمود و از آن گیاه کاملی به دست آورد. جوانه ها که از گیاه مادر جدا شده اند بایستی ۲ تا چند روز در معرض هوا قرار داده شده تا رطوبت آن ها کاملا گرفته شود. سپس آن ها در شن مرطوب کشت داده شده تا ریشه ایجاد نمایند ( معمولا حدود یک ماه ). بعد از آن گیاهان کوچک را می توان در خاک مخصوص که قبلا توضیح داده شد در گلدان قرار داد و در گرما با نور کافی و با آبیاری منظم آنها را به صورت گیاهان بالغ به ثمر رساند.

منبع : خرید مجازی

پکیج آموزشی پرورش مرکبات پکیج آموزشی پرورش شترمرغ پکیج آموزشی پرورش سیب پکیج آموزشی پرورش انگور پکیج آموزشی زراعت برنج پکیج آموزشی پرورش مرغ پکیج آموزشی زراعت گندم و جو پکیج آموزشی پرورش زنبور عسل پکیج آموزش گاوداری (سنتی و صنعتی) پکیج آموزشی زراعت پنبه پکیج آموزشی زراعت چغندرقند پکیج آموزشی زراعت سیب زمینی پکیج آموزشی پرورش زیتون پکیج آموزشی پرورش خرما پکیج آموزشی پرورش انار پکیج آموزشی زراعت ذرت پکیج آموزشی پرورش گردو پکیج آموزشی پرورش گوسفند و بز پکیج آموزشی زراعت زعفران پکیج آموزش آبیاری در کشاورزی پکیج آموزشی پرورش خیار پکیج آموزشی پرورش انبه پکیج آموزشی پرورش پسته پکیج آموزشی پرورش ماهی قزل آلا پکیج آموزش باغداری پکیج آموزشی ماشین آلات و ادوات کشاورزی پکیج آموزشی پرورش آلوئه ورا پکیج آموزشی پرورش نخود پکیج آموزشی پرورش گوجه فرنگی پکیج آموزشی پرورش گلابی پکیج آموزشی پرورش بادام پکیج آموزشی پرورش میگو پکیج جامع آموزش گلخانه داری پکیج آموزشی زراعت کلزا پکیج آموزشی زراعت پیاز پکیج آموزشی زراعت لوبیا پکیج آموزشی صنوبر کاری پکیج آموزشی زراعت چای پکیج آموزشی کودهای کشاورزی پکیج آموزشی زراعت آفتابگردان پکیج آموزشی راه اندازی آکواریوم و نگهداری ماهیان زینتی پکیج آموزشی پرورش آلو پکیج آموزشی فرآوری محصولات کشاورزی و دامی پکیج آموزشی کشت ارزن پکیج آموزشی پرورش اسب